کنفرانس ستون فقرات فعالیت بدنی سرطان سینه

کنفرانس: ستون فقرات فعالیت بدنی سرطان سینه سرطان روده بیماری ها مطالعه بیماری اکسیژن نشستن دیابت حافظه

گت بلاگز اخبار اجتماعی آزادی عده‌ای از بازداشت‌شدگان اعتراصات اخیر در مشهد

دادستان مشهد گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در مورد آن‌هایی که وابستگی سازمانی و تشکیلاتی با معاندین ندارند، ارفاق شود، عده‌ای از افراد مور

آزادی عده‌ای از بازداشت‌شدگان اعتراصات اخیر در مشهد

آزادی عده ای از بازداشت شدگان اعتراصات اخیر در مشهد

عبارات مهم : مجموعه

دادستان مشهد گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در مورد آن هایی که وابستگی سازمانی و تشکیلاتی با معاندین ندارند، ارفاق شود، عده ای از افراد مورد کمک قرار گرفته و آزاد شدند.

به گزارش ایسنا، غلامعلی صادقی در نشست خبری با اهالی رسانه در خصوص اعتراضات و ناآرامی های اخیر اظهار کرد: در این رابطه تعدادی در مشهد و چند شهرستان دیگر استان شناسایی و دستگیر شدند. با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در مورد آن هایی که وابستگی سازمانی و تشکیلاتی با معاندین ندارند، ارفاق شود، عده ای از این افراد مورد کمک قرار گرفته و آزاد شدند.

وی ادامه داد: به علت احراز وابستگی در مورد عده ای هم که تعداد آن ها از انگشتان دست کمتر هست، تحقیقات از آن ها ادامه دارد و بعد از انجام تحقیقات، از دادگاه تقاضای مجازات خواهد شد.

آزادی عده‌ای از بازداشت‌شدگان اعتراصات اخیر در مشهد

پرداخت های موسسات مالی براساس روش پلکانی انجام می شود

دادستان مشهد راجع به شرکت ها و تعاونی های غیرمجاز که کارها مالی انجام داده اند عنوان کرد: بر اساس تصمیمی که مسئولان مرکز گرفته اند، پرونده تعداد عمده این مجموعه ها در قالب تعاونی های زیر مجموعه کاسپین در پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال پیگیری هست. ما در استان های دیگر جهت آن ها پرونده قضایی نداریم. تعداد این تعاونی ها 8 مورد است و پرونده مواردی که به استان ما مربوط می شده، همچون افضل توس، وحدت و… در حال پیگیری هست.

دادستان مشهد گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در مورد آن‌هایی که وابستگی سازمانی و تشکیلاتی با معاندین ندارند، ارفاق شود، عده‌ای از افراد مور

صادقی اضافه کرد: اولویت ما در این پرونده ها شناسایی و توقیف اموال و ساماندهی آن بوده هست. متولی مهم این مساله هم بانک مرکزی هست. بانک مرکزی بر اساس جلسه سران سه قوه و نمایندگان آن ها هر از چند گاهی جلسه ای تشکیل و تصمیماتی را اتخاذ می کند. در مورد انتقال اموال دو مورد از این تعاونی ها مشکلاتی داشتیم که با پیگیری های انجام شده، در مورد ان نیز تصمیمات خوبی اتخاد شد.

وی افزود: پرداخت مجموعه هایی که متکفل امور این تعاونی ها شده است اند هم در حال انجام است و پرداخت ها بر اساس روش پلکانی که بانک مرکزی تعیین کرده، انجام می شود. پرداخت تعاونی هایی که در استان ما هستند هم با مسئله خاصی مواجه نیست. بعضی از تعاونی هایی که پرونده ها آنها در دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال پیگیری هست، مشکلاتی دارد که در این زمینه پیگیری ها انجام شده است و مکاتباتی از ناحیه استاندار نیز صورت گرفته هست. امیدواریم این پیگیری ها به نتیجه برسد و مشکلاتی را که در بعضی از این تعاونی های هشتگانه نسبت به پرداخت سپرده سپرده گذاران داریم، حل و فصل شود.

امیدواریم طی هفته های آینده بخشی از مطالبات مردم از پردیس بان را بازگردانیم

آزادی عده‌ای از بازداشت‌شدگان اعتراصات اخیر در مشهد

صادقی تصریح کرد: در مورد دو شرکت پردیس بان و پدیده شاندیز هنوز مسئله مردم حل نشده هست. حوزه فعالیت پردیس بان خارج از استان بوده و در استان های تهران، قزوین و … فعالیت می کرده هست. آن مقداری که ما می توانستیم به سهامداران کمک کنیم، شناسایی و توقیف اموال و شناسایی و دستگیری متهمان مهم بوده که این موارد از ناحیه دادسرای مشهد انجام شده است هست. قولی را متهمان به ما دادند ولی تاکنون در عمل از آن ها جدیت ندیده ایم.

دادستان مشهد خاطرنشان کرد: اگر تاکنون پرونده ها را به دادگاه ارسال نکرده ایم، به این علت است که متهمین از ما مهلت خواسته اند که با فروش اموال ارزش و جمع آوری امکانات تلاش می کنیم وجهی که مردم بابت سهام پرداختند کردند را بپردازند. بخش کمی از مطالبات مردم در پردیس بان پرداخت شده است ولی قسمت عمده آن هنوز باقی هست. با تدبیری که اتخاذ شده است امیدواریم تا هفته های آینده در این قسمت هم بخشی از وجوه را به مردم بازگردانیم.

دادستان مشهد گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در مورد آن‌هایی که وابستگی سازمانی و تشکیلاتی با معاندین ندارند، ارفاق شود، عده‌ای از افراد مور

صادقی در خصوص پدیده شاندیز نیز گفت: این مجموعه مسئله اجرایی و مالی داشت که این مساله با پیگیری های صورت گرفته در قالب کمک های چند بانک به عنوان تشکیل کنسرسیوم بانکی اصلاح یافت. در این کنسرسیوم سقف آن رقمی که تعیین شده است 500 میلیارد تومان است.

دادستان مشهد با بیان اینکه از این مقدار حدود 90 میلیارد تومان کارسازی شده است هست، یادآرو شد: حدود 60 الی 70 میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده است هست. مابقی آن هم در حال پرداخت است و به موازات پیشرفتی که پروژه های عمرانی این مجموعه دارد، قرار است بانک ها هم تزریق مالی داشته باشند. در حال حاضر پروژه ها در حال فعالیت است و بر اساس پیشرفتی که دارد، حمایت مالی از آن نیز صورت می گیرد.

آزادی عده‌ای از بازداشت‌شدگان اعتراصات اخیر در مشهد

وی ادامه داد: مشکلاتی که پدیده در بخش اجرایی داشت مسایلی مانند عوض کردن کاربری و… بوده که کمک هایی از ناحیه شورای عالی شهرسازی صورت گرفت که با این کمک ها محدودیت های موجود برطرف شد. امیدواریم با این کارها صورت گرفته هم در بخش حمایت مالی و هم در بخش برطرف موانعِ مصوبات قبلی و اصلاح آن ها، این مجموعه با کمک سهامداران بتواند مسیری را طی کند که نتیجه آن استیفای حقوق مردم و استرداد مبالغ سهامداران باشد.

دادستان مشهد بیان کرد: اگر کاربری ارتفاعات جنوب مشهد را به کاربری گردشگری تبدیل کنیم، نیاز نیست هر لحظه مردم به طرقبه و شاندیز بروند بلکه می توانند از این ارتفاعات استفاده کنند. متاسفانه گاهی شورای شهر و شهردار ی می گویند بیایید در آنجا کمربندی احداث کنیم و دو طرف آن را عوض کردن کاربری تجاری دهیم و جهت اداره شهر درآمد کسب کنیم.

صادقی تصریح کرد: تاکنون شهرداری صدها میلیارد تومان جهت این پروژه هزینه کرده که هم اصل هزینه و هم نحوه هزینه غیرمجاز بوده هست. کارشناسان می گویند آسفالت و پلی که در آنجا ایجاد شده، همین امروز باید تخریب شود. آن پل ها و آسفالت توانایی اینکه ترافیک را تحمل کند، به هیچ عنوان ندارد.

وی افزود: آن هایی که به حفظ حقوق شهروندی فکر می کنند، باید توجه داشته باشند جمعیت بالای سه میلیون نفری مشهد نیاز به تفرجگاه دارد. اگر کشف رود را آزاد سازی کردیم، به این علت بود که اگرچه آب کشف رود فاضلاب است ولی سرمایه است که اگر این آب تصفیه شود نیازمندی کل فضای سبز و همچین کشاورزی اطراف مشهد را پاسخگو هست. متاسفانه نه آب و فاضلاب و نه شهرداری و نه ارگان دیگری از این سرمایه تاکنون استفاده نکرده است.

واژه های کلیدی: مجموعه | پرونده | علی صادقی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz