کنفرانس ستون فقرات فعالیت بدنی سرطان سینه

کنفرانس: ستون فقرات فعالیت بدنی سرطان سینه سرطان روده بیماری ها مطالعه بیماری اکسیژن نشستن دیابت حافظه

گت بلاگز اخبار پزشکی تابش شدید امواج رادیویی عامل تشکیل تومور در مدل‌های حیوانی

بر اساس گزارش برنامه ملی سم‌شناسی آمریکا تابش شدید امواج رادیویی موجب تشکیل تومور در بافت اطراف اعصاب قلب در موش‌های صحرایی نر می‌شود. 

تابش شدید امواج رادیویی عامل تشکیل تومور در مدل‌های حیوانی

تابش شدید امواج رادیویی عامل تشکیل تومور در مدل های حیوانی

عبارات مهم : تومور

بر اساس گزارش برنامه ملی سم شناسی آمریکا تابش شدید امواج رادیویی موجب تشکیل تومور در بافت اطراف اعصاب قلب در موش های صحرایی نر می شود.

به گزارش ایرنا از ساینس دیلی، میزان تابش مورد استفاده در این تحقیقات معادل حداکثر مجاز تابش این امواج است که در استانداردهای ساخت گوشی های گوشی امروزی آینده نگری شده است هست؛ البته معمولا میزان امواج رادیویی گسیل شده است به وسیله گوشی های هوشمند امروزی کمتر از حداکثر مجاز است.

این گزارش در دو بخش انتشار یافته است که یکی مربوط به نتیجه های تحقیقات روی موش ها و دیگری نتیجه های تحقیقات روی موش های صحرایی است.

تابش شدید امواج رادیویی عامل تشکیل تومور در مدل‌های حیوانی

در این تحقیقات مشخص شد با زیاد کردن میزان امواج رادیویی احتمال تشکیل تومور در بافت اعصاب قلب موش های صحرایی نیز زیاد کردن می یابد. همچنین در این موش های صحرایی الگوی غیرمعمولی از ضرب دیدگی بافت قلب قابل مشاهده بود. با وجود این چنین مشکلاتی در موش هایی که در معرض تابش امواج رادیویی قرار گرفته بودند، وجود نداشت.

انجام این تحقیقات فرآیندی بسیار پیچیده و چالش برانگیز بوده ولی نتیجه های به دست آمده، جامع ترین و کامل ترین ارزیابی آثار امواج رادیویی را بر سلامت موش های صحرایی در اختیار می گذارد.

بر اساس گزارش برنامه ملی سم‌شناسی آمریکا تابش شدید امواج رادیویی موجب تشکیل تومور در بافت اطراف اعصاب قلب در موش‌های صحرایی نر می‌شود. 

علت انجام این تحقیقات با استفاده از امواج رادیویی گوشی های تلفن همراه، فراگیری این تجهیزات در بین عموم مردم هست. محققان معتقدند میزان امواج رادیویی مورد استفاده در این تحقیقات بسیار بیش از آن چیزی است که مردم در وقت استفاده از گوشی های گوشی در معرض اآن قرار می گیرند و با در نظرگرفتن این که آزمایشات با استفاده از جوندگان انجام گرفته اند، نباید نتیجه های این تحقیقات به انسان ها تعمیم داده شود.

واژه های کلیدی: تومور | تحقیقات | استفاده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz