کنفرانس ستون فقرات فعالیت بدنی سرطان سینه

کنفرانس: ستون فقرات فعالیت بدنی سرطان سینه سرطان روده بیماری ها مطالعه بیماری اکسیژن نشستن دیابت حافظه

گت بلاگز وب‌گردی اگر زیاد می‌نشینید، مراقب این 7 بیماری مرگبار باشید!

همه می‌دانیم، زیاد نشستن جهت بدن مضر هست. شاید اگر بدانید که نشستن همیشگی ممکن است چه بلاهایی سرتان بیاورد همین الان شروع به انجام فعالیت‌های گوناگون می‌کنید

اگر زیاد می‌نشینید، مراقب این 7 بیماری مرگبار باشید!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، اگر جهت مدت ها پشت میز می نشینید و با کامپیوتر کار می کنید در معرض این 7 عارضه خطرناک قرار دارد.

عبارات مهم : ستون فقرات – فعالیت بدنی
1.تضعیف عملکرد مغز: با توجه به مطالعات موسسه ملی سرطان، نشستن پشت میز جهت مدت های طولانی روی عملکرد مغز تاثیر منفی می گذارد و به تدریج شبکیه عروقی مغز را از بین می برد. هنگامی که خون و اکسیژن به مغز کم برسد «مه مغزی» رخ می دهد. پژوهشگران معتقدند هرگونه محدودیت در فعالیت های مغزی به مرور وقت آن را فرسوده و ناتوان می کند، از دست دادن حافظه و کم کردن توانایی تفکر را مه مغزی می گویند. حال زمانی که تحرک کم می شود خون و اکسیژن تازه به مغز محدود شده است و ترشح مواد شیمیایی مثبت در مغز کم کردن می یابد و فرد دچار کم کردن حافظه و یادگیری می شود.

2.انحرافات گردن، شانه و ستون فقرات به بالا: به ندرت پیش می آید پشت میز به طور صحیح بنشینیم. تراز نادرست در مهره های گردن، شانه و ستون فقرات به تدریج باعث ظاهری نافرم همراه با درد در نواحی نام برده می شود و بطور کل آسیب جدی به استخوان های ستون فقرات و گردن وارد می شود و به مرور وقت این درد به قفسه سینه سرایت می کند.

3.سختی، سفتی و فتق کمر: شاید این جمله را بارها به وسیله پدر و مادرتان شنیده باشید «صاف بشین!». ولی کاش این هشدار دلسوزانه را جدی بگیریم و به آن عمل کنیم. تحقیقات در موسسه اختلالات عصبی و سکته مغزی نشان داد زیاد نشستن منجربه عدم جنبش منظم خون تازه و جریان مواد مغذی در دیسک های بین مهره ها شده است و این عمل باعث بی نظمی و بدشکلی بین دیسک ها، تاندون ها و لیگامان ها می گردد. علل فتق دیسک کمر به علت اشتباه نشستن به مدت طولانی بروز می کند.

4.آسیب های مزمن ارگانی: سرطان روده، کبد چرب، بیماری های قلبی و عروقی همگی از جمله خطراتی است که به علت زیاد نشستن گریبانگر افراد می شوند. مطالعات تازه راجع به دیگر عوارض زیاد نشستن می توان به کم کردن چربی سوزی، انسداد سرخک ها، فشار خون بالا، کلسترول بالا، پرسشها گوارشی، بیماری های قلبی و کبدی اشاره کرد.

5.وریدهای واریسی و تشکیل لخته خون: پزشکان هشدار می دهند که نشستن پشت میز جهت مدت های طولانی البته اگر شما چاق هم باشید خطر «ترومبوز ورید عمقی» را به شدت زیاد کردن می دهد . خطر لخته شدن خون بالقوه کشنده است و ممکن است لخته خون وارد ریه شده است و باعث انسداد و آمبولی گردد. ترومبوز ورید عمقی زمانی رخ می دهد که گردش خون کُند باشد و مایع نتواند به تمامی بدن بخصوص پاها منتشر شود لذا پاها و مچ ها متورم شده است و روی سطح پوست پا واریس های متعددی مشاهده می شود. این دسته از افراد در خطر پوکی استخوان نیز هستند.

6.بیماری های مزمن: یک مطالعه تحقیقاتی در مجله فیزیولوژی کاربردی نشان داده هست، عدم فعالیت بدنی باعث پیدایش بیماری های مختلفی از جمله پرسشها روده ای، آندومتر، سرطان سینه، دیابت، بیماری های کبدی و چاقی شود. در حالی که تحرک باعث زیاد کردن تولید آنتی اکسیدان های محافظ شده است و دقیقا برعکس بی تحرکی منجربه درگیری سلول ها با رادیکال های آزاد می شود و این عمل سرطان های کشنده را نیز به دنبال دارد. علاوه بر موارد ذکر شده است دیابت نوع 2 جان این افراد را ترساندن می کند.

7.معلولیت و فوت ناشی از نشستن همیشگی: شاید این مورد برایتان مُضحک باشد، یک مطالعه در دانشگاه نورث وسترن نشان داد دائما نشستن به خاص جهت افراد مُسن خطر مبتلا شدن به ناتوانی جسمی را به شدت زیاد کردن می دهد . همچنین این مطالعه اعلام کرد افرادی که عادت به نشستن پای تلویزیون و بازی های کامپیوتری را دارند حدود 61 درصد نسبت به دیگران زیاد دچار فوت های ناگهانی می شوند.

منبع:جام جم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ستون فقرات | فعالیت بدنی | سرطان سینه | سرطان روده | بیماری ها | مطالعه | بیماری | اکسیژن | نشستن | دیابت | حافظه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz